palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Beskid”

Zespół Pieśni i Tańca „Beskid”

13 kwietnia 2013

Po raz kolejny prezes WPwGA zachwycił pomysłem zapraszając, jak już w poprzednich latach, zespół pieśni i tańca z Polski, który wystąpił 13 kwietnia w Linzu, przekazując zgromadzonej widowni podmuch ojczyzny. Tym razem gościem był zespół folklorystyczny „Beskid“ z Bielska-Białej, odnoszący sukcesy poza granicami kraju. Gość honorowy, radna miasta Cornellia Polli powitała przybyłych gości z Polski serdecznymi słowami.

Zespół pieśni i tańca „Beskid“ powstał w 1954 roku w Bielsko-Białej przy zakładach włókniarskich „Lenko“. Trzy lata później zespół został przejęty przez dom kultury działający przy owych zakładach. Obecnie grupa ta liczy 150 członków, tworzących trzy grupy dziecięce oraz jedną dorosłą. Poza tym zespołowi akompaniują dwie kapele folklorystyczne, jedna dziecięca oraz jedna dorosłych.

W barwnych strojach ludowych zaprezentowano piosenki, tańce oraz utwory muzyczne z różnych regionów Polski, jak np. ze śląskich Beskidów, okolic Łowicza, Rzeszowa, Lublina oraz Krakowa. Ze swoją wyjątkową interpretacją o wysokiej wartości artystycznej zachwycili publiczność wywołując gromkie brawa.

O miłe spotkanie przy zimnym napoju po występie zadbali Izabela Grabowski i  Konrad Swiętek.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego udanego wieczoru.

Erika Innertsberger

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.