palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii

16 marca 2013

W sobotę 16 marca 2013 r. w Gymnazium Petrinum w Linz odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Górnej Austrii.

Turniej kierowany do wszystkich sympatyków tenisa stołowego organizowany przez członków Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii z roku na rok zbiera coraz lepsze opinie i gromadzi coraz większą ilość zawodników, jak również zauważalny jest stały wzrost poziomu sportowego zawodów.

Tegoroczny turniej był bardzo zróżnicowany pod względem poziomu grających zawodników, a także pod względem ich wieku. W rozgrywkach udział wzięło 16 osób w tym jedna kobieta oraz 2 młodych graczy, którzy pomimo wysokiego poziomu gry dotrzymywali kroku zawodnikom grupy męskiej.

Po niezwykle zaciętym i emocjonującym boju w finale zwycięzcą okazał się Brygider Grzegorz. Drugie miejsce zdobył Wojnar Henryk, a na ostatnim stopniu podium stanął Mojżesz Wojciech.

Zwycięzcy otrzymali medale i puchary. Ze względu na małą liczbę kobiet nie udało się rozegrać turnieju dla pań. W nagrodę za uczestnictwo Pani Małgorzata Solarczyk otrzymała złoty medal, a pozostałe dwa medale otrzymali najmłodsi zawodnicy rozgrywek.

Zwycięzcom składamy gratulacje, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo w Turnieju i życzymy sukcesów w kolejnym Turnieju Tenisa Stołowego. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w organizację Turnieju składamy dla Prezesa WPwGA Juliana Gaborka.

Małgorzata Solarczyk

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.