palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

I Zabawa Sylwestrowa Polonii w Górnej Austrii

 

I Zabawa Sylwestrowa Polonii w Górnej Austrii 31 styczeń 2008

W ostatnią noc 2008 roku odbył się w sali parafialnej, w Solar City bal Sylwestrowy. Organizatorem tego balu był zarząd Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii, którego prezesem jest Pan Julian Gaborek.

Ta wyjątkowa ostatnia noc starego roku zasługuje na szczególne uczczenie, do którego to właśnie w pełni przyczynili się organizatorzy.

Przybyłych gości powitali prezes wraz z małżonką Anią oraz przedstawiciele zarządu. Dla wszystkich pań była miłym zaskoczeniem piękna róża, którą zaraz po wejściu na salę wręczał prezes.

Ciekawie udekorowana sala z żywą choinką, kolorowe stroiki na stołach, przykrytych białymi obrusami, dawały odczuć już na samym początku, że będzie to wyjątkowa noc.

Goście schodzili się od godziny 19:00. Sala zapełniała się bardzo szybko. Panie w pięknych, szałowych, sylwestrowych kreacjach oraz pomysłowych fryzurach wzbudzały podziw panów.

O godzinie 21:00. nastąpiło uroczyste otwarcie balu przez prezesa, który zaprosił wszystkich uczestników do zabawy. Do tańca przygrywał nam „disk-jockey” pan Jurek Laciuk z Radia Polonia Wiedeń, śpiewając, a także puszczając polskie i światowe przeboje. Dzięki bogatemu repertuarowi każdy mógł znaleźć odpowiednią muzykę dla siebie, co potwierdzało się liczną frekwencją na parkiecie. Współczesne i te trochę starsze przeboje porywały nas do tańca.

Każdy z uczestników mógł zadbać o swoją konsumpcję, przynosząc ją ze sobą lub skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu. Organizatorzy zadbali o ciepłe, jak i zimne przekąski i ogromny wybór trunków. Suto zastawione stoły nikomu nie pozwalały być głodnym.

Atrakcją wieczoru był konkurs na najlepszą parę taneczną. Zwycięzcy zostali uhonorowani biletem wstępu na kolejny bal sylwestrowy. Nie zapomniano też o jubilatach, których urodziny przypadają na 1 i 2 stycznia. Cała sala odśpiewała dla nich gromkie „sto lat”, a prezes wręczył im kartki z życzeniami i butelkę szampana. Tuż przed północą rozpoczęło się jak przystoi na tego typu zabawach tradycyjne odliczanie. Nowy Rok przywitaliśmy lampką szampana i składaniem sobie życzeń: OBY TYLKO WSZYSTKIE SIĘ SPEŁNIŁY!

Nie zapomniano oczywiście o solenizantce, szefowej kuchni pani Mieczysławie Gruca, która obchodzi 1.01. swoje imieniny. Prezes w imieniu nas wszystkich złożył pani Mieczysławie życzenia. Przy akompaniamencie muzyki zaśpiewaliśmy wspólnie „sto lat”

Mimo wspaniałej atmosfery i dobrej zabawy czas szybko nam płynął i około godziny 3:30. w świetnych, szampańskich nastrojach opuszczaliśmy salę.

Ta wspaniała zabawa i niepowtarzalna noc zostaną na długo w naszej pamięci i mamy wszyscy taką nadzieję, że przed nami następna już wkrótce (Bal Karnawałowy – 24 stycznia).

Mimo tego, że wielu naszych Rodaków spędza ten czas z rodziną w Polsce frekwencja na balu pokazała, że jednak wielu z nas zostaje w Austrii i taka forma spędzenia Sylwestra jest nam bardzo potrzebna.

Wielkie podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli świetnie się bawić.

mgr Małgorzata Szczerek

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.