palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
palac kultury polska wspolnota polakow w gornej austrii
linz wspolnota polakow w gornej austrii

Zlot Polonii w Austrii – Linz 21 czerwiec 2009

Zlot Polonii w Austrii – Linz 2009

zwiedzanie Linzu – obiad

Volkshaus Kleinmünchen – 21 czerwiec 2009

„Viva Polonia”

Grupa turystów z Monachium pod opieką P.Jozefa Kohna wyruszyła w sobotę 20 czerwca, na spotkanie ze „Wspólnotą Polaków w Górnej Austrii” w Linz. Monachium żegnało nas kroplami deszczu. Kiedy w samo południe, dotarliśmy na miejsce spotkania- IX Zlotu Polonii w Austrii trwał już drugi dzień. Na boiskach stadionu akurat rozgrywały się zacięte mecze piłkarskie. Zawodnicy Ambasady Wiedeńskiej po dotkliwej porażce (10:0) z miejscowymi piłkarzami, bez pucharu, ze smutnymi minami wracali do domu! Naszą grupę serdecznie przywitał Prezes „Wspólnoty”, pan Julian Gaborek, który razem z Polonusami z Górnej Austrii starannie przygotowali bogaty program trzydniowej imprezy.

3 dzień-niedziela 21 czerwca: po śniadaniu spotykamy się w centrum miasta, żeby poznać troszeczkę historię i kulturę stolicy Górnej Austrii. Zwiedzamy okazałą, dominującą nad miastem, katedrę Najświętszej Marii Panny (największa w Europie). Następnie po burzliwej dyskusji, wsiadamy w zabytkowy, żółty pociąg, który wiezie nas uliczkami miasta. Przewodnik pani Donata Bauer opowiada ciekawą historię Linzu, pokazując nam najbardziej godne uwagi zabytki.

Rok 2009 bardzo ważny dla Linz:

Projektem Unii miasto zostało mianowane”Kulturhauptstadt Europas”.

Kto ma możliwość, a ciekawy jest świata, polecam podróż do Linz, gdzie można zostać uczestnikiem podróży dookoła świata, zwiedzając pawilon z projektem-80+1-Eine Weltreise-.

Po zakończeniu naszej pociągowej podróży, głodni udajemy się na wspólny obiad w lokalu Volkshaus Kleinmünchen, gdzie przy smacznych daniach i napojach, rozmowom nie było końca!

Ale wszystko, co miłe szybko się kończy, a więc i my musieliśmy wrócić do domu.

Zostało tylko podziękować panu Gaborkowi i członkom „Wspólnoty” za ciepłe przyjęcie i opiekę nad nami, życząc nam wszystkim szybkiego spotkania.!

Wielkie dzięki i do widzenia.

Uczestnicy wycieczki z Monachium

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.